˙·٠•●BiLGiLeRiN Mekanı Forumlarına Hoşgeldiniz ●•٠·˙
Hoşgeldiniz Üye Olmak için Lütfen Kayıt Ol Butonuna Tıklayarak sizde aramıza Katılın
Hoşgeldiniz Üye Olmak için Lütfen Kayıt Ol Butonuna Tıklayarak sizde aramıza Katılın
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Arkadaşlığın ve Dostluğun Tek Adresi => Doğru Yerdesiniz

AnasayfaAnasayfa  Satış ForumunaSatış Forumuna  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Sadık kulların alemeti nedir!...

YazarMesaj
_*_USL@NM@Z_*_
AYIN Üyesi
AYIN Üyesi
_*_USL@NM@Z_*_

Erkek

Sadık kulların alemeti nedir!... Empty
MesajKonu: Sadık kulların alemeti nedir!...   Sadık kulların alemeti nedir!... EmptyC.tesi Şub. 28, 2009 12:56 pm

Seleften biri şöyle der:ALLAHU TEALA HZ. sıddıklardan birine şöyle ilham etti:
-Kullarım içinde öyle kimseler vardır ki onlar beni sever bende onları severim.Onlar beni zikrederler bende onları,onlar bana nazar ederler ben de onlara.Eğer onların yolunu tutarsan severim.Onların yolunu terkedersen sana öfkelenirim.

O salih kul sordu:
-YA RABBİ,o sadık kulların alemeti nedir?

-Onlar,müşfik bir çobanın sürüsünü koruduğu gibi gündüzün şerrinden korunurlar.Kuş nasıl akşam vakti yuvasına kavuşmayı iştiyakla isterse,onlar da gecenin olmasını öyle iştiyakla beklerler.Akşam olur,ortalığı karanlık bürür,yataklar serilir ve divanlar kurulur.Sevenler sevdikleriyle baş başa kalır.Divana dikilir,yüzlerini yere sürer ve benim kelamımla niyazda bulunurlar.Verdiğim nimete karşılık bana bağlılık gösterirler.Bazen inleyiğ ağlarlar,bazen şikayetde bulunurlar.Bazıları ayakta,bazıları oturmuş,bazıları rükuda va bazıları secdededir.Bütün bunlara benim rızam için katlandıkları nazarımdan kaçmaz.Bana olan sevgilerinden dolayı şikayetlerinden de haberdarım.Onlara ilk önce şu üç şeyi veririm:

Kalplerine nurumdan saçarım.Bu sayede,benim onlardan haberdar oldum gibi onlarda benden haberdar olurlar.Gökler,yer ve bu ikisinde bulunan her şey onların amel defterlerinde olup kendileri için mizana konulsa,bunu bile onlar için az bulurum.Ona teveccüh ederim.Ben bir kuluma teveccüm ettiğimde ona neler vermeyi murat ettiğimi bilir misin!Sadık kulların alemeti nedir!... Nokta.

Sadık kulların alemeti nedir!...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tağut Nedir ?
» Nefs Nedir?
»  Pin nedir? Pin postası örnek resim