˙·٠•●BiLGiLeRiN Mekanı Forumlarına Hoşgeldiniz ●•٠·˙
Hoşgeldiniz Üye Olmak için Lütfen Kayıt Ol Butonuna Tıklayarak sizde aramıza Katılın
Hoşgeldiniz Üye Olmak için Lütfen Kayıt Ol Butonuna Tıklayarak sizde aramıza Katılın
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Arkadaşlığın ve Dostluğun Tek Adresi => Doğru Yerdesiniz

AnasayfaAnasayfa  Satış ForumunaSatış Forumuna  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Hazret-i Adem(a.s)'ın tafsiyeleri...!!!

YazarMesaj
_*_USL@NM@Z_*_
AYIN Üyesi
AYIN Üyesi
_*_USL@NM@Z_*_

Erkek

Hazret-i Adem(a.s)'ın tafsiyeleri...!!! Empty
MesajKonu: Hazret-i Adem(a.s)'ın tafsiyeleri...!!!   Hazret-i Adem(a.s)'ın tafsiyeleri...!!! EmptyC.tesi Şub. 28, 2009 12:28 pm

1- Çocuklarına söyle, dünyaya dayanmasınlar. Ben baki cennete dayandım. Allah benden razı olmadı
ve oradan çıkardı.

2-Onlara söyle,Kadınlarınızın arzusuna göre iş yapmayınız. Ben kadınımın emrine göre hareket ettim, pişman oldum.

3-Onlara söyle, işledikleri her işin sonunu düşünsünler. Eğer ben işin sonunu gözetseydim, başıma gelenler böyle olmazdı.

4- Onlara söyle, Birde işde kalbiniz daralırsa o işten vazgeçiniz.Ben o ağaçtan yedim. Kalbim sıkıldı,
ama dönemedim. Pişman oldum.

5-Onlara söyle, Bütün işlerde müşavere ediniz. Eğer ben durumu meleklere müşavere etseydim, bana isabet eden, etmezdi"

Bu tavsiyelere uyanlar pişmanlık duymaz. Allah'ın huzrunda da hiçbir zaman mahçup olmaz.

Allahım tüm islam alemini pişman ve mahçup düşürecek hal ve hareketlerden muhafaza eylesin amin

Hazret-i Adem(a.s)'ın tafsiyeleri...!!!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» HZ.ADEM (as) ve tövbe...